DX-500

Email

Szczegóły produktu

Aparat do diatermii krótkofalowej DX-500 o emisji ciągłej i impulsowej. Moc: 470W/1100W.

ERGONOMIA

 • Na pewno czterokrotnie mocniejsza od prawdopodobnie najtańszej diatermii na rynku.
 • Zabieg za pomocą diatermii krótkofalowej polega na oddziaływaniu fali elektromagnetycznej o częstotliwości 27.12MHz na ciało pacjenta. Zabieg taki jest wskazany wówczas, gdy wewnętrznie wytwarzane ciepło może okazać się skuteczne we wspomaganiu reakcji fizjologicznej mającej na celu usunięcie występujących w tkankach zmian patologicznych. W obszarze fizjoterapii technologia jest zawsze istotnym wsparciem, czyniącym rzeczywistością każde osiągnięcie naukowe i wiedzę użytkowników.
 • DX-500 został zaprojektowany przez firmę Elettronica Pagani, aby umożliwić użytkownikom korzystanie z najlepszej technologii. Osiągi urządzenia pozwalają na spełnienie wymagań każdego ośrodka fizjoterapii.
 • Zastosowanie przycisków, których znaczenie jest zawsze przedstawiane na wyświetlaczu LCD i użycie oprogramowania wspomagającego użytkownika podczas każdej czynności za pomocą szerokiego zestawu komunikatów, czynią DX-500 urządzeniem niezwykle łatwym w obsłudze.
 • Dostępność trybu emisji impulsowej pozwala zmniejszyć efekt termiczny, zwiększając oddziaływanie biologiczne fal krótkich. Co za tym idzie, ostre stany, w których terapia krótkofalowa bywa niewskazana mogą być poddawane terapii z użyciem ww. trybu pracy.

STANDARDOWE WYPOSAŻENIE:

 • Kabel sieciowy
 • 2 kable wysokiej czestotliwości
 • 2 elektrody dyskowe o średnicy 13cm
 • 2 ramiona podtrzymujące
 • 2 elektrody gumowe 16x10cm
 • Podkladki filcowe 16x10cm
 • Opaski podtrzymujace do elektrod gumowych

DANE TECHNICZNE:

 • Zasilanie: 230V (+-10%) - 50/60Hz
 • Maksymalna moc wyjściowa: 470W/1100W (ciągła / impulsowa)
 • Częstotliwość pracy: 27.12MHz
 • Automatyczne dostrojenie
 • Emisja: ciągła i impulsowa
 • Częstotliwość emisji impulsowej: 20Hz - 200Hz
 • Timer / maksymalny czas zabiegu: 0 - 30 minut
 • Pobór mocy: 1.5 kVA
 • Bezpieczniki: 2xT10A (zasilacz)
 • Wymiary: 400 x 300 x 1250mm
 • Waga: 71kg

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE FAL KRÓTKICH I ICH ODDZIAŁYWANIE TERAPEUTYCZNE.

W terapii krótkofalowej, znanej też jako terapia Marconiego, leczenie polega na stosowaniu do ciała fal elektromagnetycznych o częstotliwości 27,12 MHz, które na skutek generowania energii elektrycznej i zjawiska rezonansu molekularnego generują ciepło wewnątrz ciała. Transfer energii następuje indukcyjnie poprzez dwie elektrody, które stanowią płyty kondensatora w środku którego znajduje się częśc ciała poddawana terapii.

Główne działanie tej terapii polega na oddziaływaniu ciepła oraz jego szczególnego sposobu absorpcji przez tkanki. Podatność na ogrzewanie prądami wysokiej częstotliwości, zależy od cech i struktury tkanek, efekt ogrzewania jest większy w narządach zawierających większe ilości płynu, takich jak mięśnie, wątroba, biodra, naczynia krwionośne i limfatyczne.

Drugorzędny efekt wywołanego przez prądy ogrzewania polega na zwiększeniu metabolicznej wymiany komórkowej, jako że szybkość reakcji chemicznej pod wpływem ciepła rośnie. Z tego z kolei wynika zjawisko rozszerzenia naczyń. Obydwa te mechanizmy powodują działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwspastyczne, i bakteriobójcze. W porównaniu z innymi rodzajami terapii termicznej wysokiej częstotliwości, terapia krótkofalowa wyróżnia się ze względu na właściwość wytwarzania ciepła wewnątrz tkanek. Co za tym idzie jest możliwe do uzyskania poprzez zwiększenie zlokalizowanego wydzielania ciepła funkcjonalne traktowanie wybranych narządów umieszczonych na głębokości która utrudnia lub uniemożliwia ich terapię metodami zewnętrznymi. Wywołane w ten sposób rozszerzenie naczyń, wg większości autorów, jest ilościowo związane ze zwiększeniem temperatury w regionie poddawanym terapii: zwiększenie strumienia hematycznego zachodzi od pewnego krytycznego poziomu i utrzymuje się przez różny czas, aż do 30 min po zakończeniu zabiegu.

Chociaż zwiększenie temperatury jest niezbędne dla każdej skutecznej terapii, rozszerzenie naczyń może również nie wystąpić lub wystąpić w nieproporcjonalnym stopniu. Wielkie rozszerzenie naczyń powierzchniowych, niezbędne dla rozproszenia ciepła wytworzonego w tkankach i utrzymania niezmiennej temperatury ciała, powoduje skurczenie naczyń przepływu nerkowego krwi.

Podstawowe patologie, dla których istnieją wskazania do eliminacji lub zmniejszenia intensywności objawów to:

Ból: w stanach pourazowych, w zwyrodnieniowych zapaleniach stawów, neuralgiach, zespole zrośnięcia się mięśni zewnątrzgałkowych.

Stany zapalne powierzchownych części ciała: czyraki, grzybica woszczynowa, wrzody, ropnie, oraz części wewnętrznych / głębokich: zapalenie zatok, zapalenie ucha wewnętrznego, zapalenie wyrostka sutkowatego , odoskrzelowe zapalenie płuc, zapalenie opłucnej , zapalenie macicy , zapalenie mięśni , zakrzepowe zapalenie żył.

Schorzenia mięśniowo - szkieletowe: procesy zapalne w mięśniach (zapalenie mięśni, zapalenie ścięgna), urazowa reakcja mięsień - wiązadło (kontuzje, krwiak, skręcenie, zapalenie błony maziowej), zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa kości (artroza), dystrofia związana ze stanem martwiczym po złamaniach, urazy kostno - naczyniowe, objawy reumatyczne, dnawe zapalenie stawów, schorzenia systemu motorycznego ze szczególnym zwróceniem uwagi na terapię stanów urazowych i reumatycznych mających wpływ na tkanki miękkie oraz twarde stawów.

Schorzenia ginekologiczne: zapalenie przydatków (zapalenie gruczołów Bartholina, zapalenie sromu i pochwy), podostre zapalenie przydatków, skurcze mięśni przewodu pokarmowego oraz żeńskiego układu rozrodczego.

Inne wskazania: choroba  Bechterewa, zapalenie kaletki maziowej, zapalenie około stawów barku, neuralgia, rwa kulszowa.

Aparat do diatermii krótkofalowej o emisji ciągłej i impulsowej. Moc: 470W/1100W. W zestawie z dwoma elektrodami okrągłymi dyskowymi o średnicy 13cm, dwiema elektrodami gumowymi 16x10cm, podkładami filcowymi, opaskami rzepowymi.

Cena

Zadaj pytanie o produkt

X - EXPANDER X5 BAZA

Jedyne na świecie urządzenie mające możliwość dołączenia tak szerokiej gamy modułów do fizykoterapii. System umożliwiający instalację do pięciu urządzeń w jednej, ultranowoczesnej obudowie. Baza EXPANDER X5 zawiera: obudowę z graficznym,...

X - EXPANDER X5 BAZA

Jupiter

Jupiter wykorzystuje opór elastyczny w kompleksowej rehabilitacji stawu kolanowego w otwartym łańcuchu kinematycznym. Dzięki tej właściwości urządzenie Jupiter jest szczególnie użyteczne w rehabilitacji pourazowej, pooperacyjnej, ortopedycznej i neurologicznej. Najistotniejszą zaletą...

Jupiter

Leg Tensor

Leg Tensor wykorzystuje opór elastyczny w kompleksowej rehabilitacji kończyn dolnych w zamkniętym łańcuchu kinematycznym. Pozwala na wykonywanie ćwiczeń koncentrycznych, ekscentrycznych oraz plyometrycznych przy reedukacji wzorca ruchu. Najistotniejszą zaletą użytego w...

Leg Tensor

HC Clinic SWT

Nowość!!! Aparat do terapii falą uderzeniową HC Clinic SWT wykorzystujący innowacyjną technologię "Large focus" – kontrolowana emisja skolimowana. Terapia bez bólu i dyskomfortu pacjenta. Kolorowy, dotykowy ekran o przekątnej 18cm...

HC Clinic SWT

Mini Tensor

Mini Tensor to potężne urządzenie o bardzo małych wymiarach i wadze. Dzięki niemu wykonamy mnóstwo ćwiczeń rehabilitacyjnych, rozciągających oraz wzmacniających i wpływających na ogólną kondycję fizyczną organizmu. ...

Mini Tensor

HPL 7.0 (810nm/7000mW)

Skaner laserowy wysokiej mocy do pracy ciągłej i impulsowej, z aplikatorem głównym IR 810nm/7W i pomocniczym, pełniącym funkcję "pilota" aplikatorem czerwonym o długości fali 632nm/5mW, pamięć programów terapeutycznych. ...

HPL 7.0 (810nm/7000mW)

Vectis

Vectis został specjalnie zaprojektowany do rehabilitacji stawu barkowego i charakteryzuje się zastosowaniem oporu elastycznego generującego niewielki opór w fazie początkowej ruchu, który narasta równomiernie w dalszych fazach ruchu. Stan pacjenta...

Vectis

Life-Energy

Life Energy

Innowacyjny system produkowany z zastosowaniem najbardziej zaawansowanych technologii. Laser biostymulacyjny wysokiej mocy do pracy impulsowej i ciągłej, o trójpłaszczyznowym działaniu z aplikatorem IR 808nm/1600mW, głęboka penetracja, umiarkowany efekt termiczny, efekt...

Life-Energy

^ Top